Cursul de schimb

Leu (RON)


16 apr.201417 apr.201418 apr.201422 apr.201423 apr.2014
Dolarul australianAUD3,02143,01773,01173,02822,9977
Leva bulgăreascăBGN2,28872,28472,28082,28352,2854
Dolarul canadianCAD2,93912,92922,93252,93662,9262
Francul elveţianCHF3,67973,66943,65783,65843,6632
Coroana cehăCZK0,16300,16230,16250,16260,1627
Coroana danezăDKK0,59950,59850,59740,59810,5987
Lira egipteanăEGP0,46330,46140,46170,46290,4615
EuroEUR4,47624,46844,46074,46604,4698
Lira sterlinăGBP5,43165,42515,41485,44375,4255
100 Forinţi maghiariHUF1,45281,45081,45291,45221,4529
100 Yeni japoneziJPY3,16063,15833,15133,15653,1571
Leul moldovenescMDL0,24190,24080,24020,24110,2411
Coroana norvegianăNOK0,54290,54060,53940,54020,5402
Zlotul polonezPLN1,06811,06551,06651,06591,0665
Rubla ruseascăRUB0,08990,08970,09080,09060,0905
Coroana suedezăSEK0,49220,49100,48930,49110,4923
Lira turceascăTRY1,51491,51241,51571,51241,5040
Dolarul americanUSD3,23403,22333,22813,23563,2292
Randul sud-african ZAR0,30720,30630,30780,30670,3051
Realul brazilianBRL1,44601,43831,44251,44651,4416
Renminbi-ul chinezescCNY0,51980,51830,51860,51880,5176
Rupia indianăINR0,05360,05340,05360,05320,0529
100 Woni sud-coreeniKRW0,31150,31020,31090,31180,3106
Peso-ul mexicanMXN0,24750,24660,24730,24770,2472
Dolarul neo-zeelandezNZD2,77972,78052,77172,77812,7739
Dinarul sârbescRSD0,03880,03870,03860,03870,0387
Hryvna ucraineanăUAH0,27870,28670,28690,28010,2784
Dirhamul Emiratelor ArabeAED0,88050,87760,87890,88090,8791
Gramul de aurXAU135,0746134,6801134,4481134,2796133,2719
DSTXDR5,01325,00194,99995,01085,0062


1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Valori medii lunare şi anuale