Cursul de schimb

Leu (RON)


25 aug.201426 aug.201427 aug.201428 aug.201429 aug.2014
Dolarul australianAUD3,10043,09903,11113,12353,1291
Leva bulgăreascăBGN2,24702,24782,24662,25012,2561
Dolarul canadianCAD3,03933,03463,05893,07113,0857
Francul elveţianCHF3,63443,63973,63923,64863,6583
Coroana cehăCZK0,15800,15790,15830,15860,1588
Coroana danezăDKK0,58950,58970,58950,59050,5921
Lira egipteanăEGP0,46550,46570,46610,46610,4684
EuroEUR4,39474,39644,39414,40084,4126
Lira sterlinăGBP5,51965,52145,52405,53115,5567
100 Forinţi maghiariHUF1,40361,40341,40451,40241,3985
100 Yeni japoneziJPY3,19923,20683,20623,21263,2232
Leul moldovenescMDL0,23830,24010,24000,23940,2398
Coroana norvegianăNOK0,53910,54020,54020,53990,5415
Zlotul polonezPLN1,05121,05151,04881,04551,0451
Rubla ruseascăRUB0,09200,09210,09220,09130,0907
Coroana suedezăSEK0,48050,48000,48010,47870,4812
Lira turceascăTRY1,52831,53721,54111,54161,5524
Dolarul americanUSD3,32863,32983,33243,33293,3490
Randul sud-african ZAR0,31120,31200,31310,31330,3157
Realul brazilianBRL1,46141,45661,47351,48341,4951
Renminbi-ul chinezescCNY0,54080,54120,54250,54260,5451
Rupia indianăINR0,05500,05500,05510,05510,0553
100 Woni sud-coreeniKRW0,32620,32750,32850,32840,3302
Peso-ul mexicanMXN0,25350,25340,25490,25450,2557
Dolarul neo-zeelandezNZD2,78402,77522,78892,79922,8069
Dinarul sârbescRSD0,03730,03740,03730,03730,0374
Hryvna ucraineanăUAH0,24490,24580,24600,24590,2472
Dirhamul Emiratelor ArabeAED0,90620,90660,90730,90740,9118
Gramul de aurXAU136,3641137,7812137,7363138,0276138,4389
DSTXDR5,05575,05825,05915,06405,0836


1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Valori medii lunare şi anuale