Cursul de schimb

Leu (RON)


25 sep.201426 sep.201429 sep.201430 sep.20141 oct.2014
Dolarul australianAUD3,04613,03363,04133,05483,0508
Leva bulgăreascăBGN2,25102,25062,25742,25552,2562
Dolarul canadianCAD3,11143,10973,12383,13513,1243
Francul elveţianCHF3,64573,64673,65773,65683,6599
Coroana cehăCZK0,15990,15990,16040,16040,1605
Coroana danezăDKK0,59150,59130,59310,59270,5929
Lira egipteanăEGP0,48370,48310,48710,48980,4895
EuroEUR4,40264,40184,41524,41144,4127
Lira sterlinăGBP5,64155,63905,65075,67355,6678
100 Forinţi maghiariHUF1,41771,41401,41261,42231,4221
100 Yeni japoneziJPY3,16593,16783,17953,19393,1901
Leul moldovenescMDL0,23540,23730,23770,23870,2400
Coroana norvegianăNOK0,54010,53920,53910,54350,5433
Zlotul polonezPLN1,05401,05361,05601,05731,0560
Rubla ruseascăRUB0,08990,08890,08820,08870,0882
Coroana suedezăSEK0,48000,47850,48030,48220,4863
Lira turceascăTRY1,53911,53051,52821,53731,5306
Dolarul americanUSD3,45823,45443,48273,50193,4994
Randul sud-african ZAR0,30910,30900,30860,31120,3100
Realul brazilianBRL1,45121,42261,43911,43131,4348
Renminbi-ul chinezescCNY0,56360,56380,56630,57050,5701
Rupia indianăINR0,05650,05650,05660,05670,0567
100 Woni sud-coreeniKRW0,33160,33090,33060,33200,3291
Peso-ul mexicanMXN0,25980,25850,25810,25980,2606
Dolarul neo-zeelandezNZD2,75202,73292,70382,71612,7324
Dinarul sârbescRSD0,03710,03700,03710,03710,0371
Hryvna ucraineanăUAH0,26800,26770,27000,27120,2714
Dirhamul Emiratelor ArabeAED0,94150,94060,94830,95340,9528
Gramul de aurXAU134,5551135,6767136,3695136,1476136,0189
DSTXDR5,15405,15105,17815,19365,1911


1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Valori medii lunare şi anuale