Cursul de schimb

Leu (RON)


13 feb.201714 feb.201715 feb.201716 feb.201717 feb.2017
Dolarul australianAUD3,24893,26003,27993,27383,2542
Leva bulgăreascăBGN2,30182,30332,30452,31232,3107
Dolarul canadianCAD3,23123,25273,26803,26053,2452
Francul elveţianCHF4,21984,22334,23544,24764,2486
Coroana cehăCZK0,16660,16670,16680,16730,1672
Coroana danezăDKK0,60550,60580,60610,60830,6080
Lira egipteanăEGP0,24400,25480,25950,26210,2569
EuroEUR4,50194,50484,50714,52264,5194
Lira sterlinăGBP5,29705,28735,31255,32575,2680
100 Forinţi maghiariHUF1,46011,46001,46161,46901,4680
100 Yeni japoneziJPY3,72103,74433,73183,74533,7615
Leul moldovenescMDL0,21170,21160,21180,21380,2119
Coroana norvegianăNOK0,50530,50680,50860,51110,5096
Zlotul polonezPLN1,04351,04671,04781,04821,0439
Rubla ruseascăRUB0,07300,07370,07460,07430,0730
Coroana suedezăSEK0,47490,47560,47610,47770,4778
Lira turceascăTRY1,14611,16431,16821,15741,1547
Dolarul americanUSD4,23274,24264,27364,25444,2442
Randul sud-african ZAR0,31770,32270,32790,32740,3241
Realul brazilianBRL1,35851,36291,38531,39141,3739
Renminbi-ul chinezescCNY0,61540,61810,62200,62010,6180
Rupia indianăINR0,06320,06340,06390,06340,0633
100 Woni sud-coreeniKRW0,36780,37300,37460,37290,3690
Peso-ul mexicanMXN0,20820,20970,21020,20920,2074
Dolarul neo-zeelandezNZD3,04473,04883,06493,07363,0527
Dinarul sârbescRSD0,03630,03640,03640,03650,0364
Hryvna ucraineanăUAH0,15520,15610,15850,15740,1570
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15241,15521,16351,15831,1555
Kuna croatăHRK0,60470,60450,60410,60730,6068
Gramul de aurXAU167,4070167,6952168,4249169,2419169,4280
DSTXDR5,73075,74235,76595,76145,7491
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile