Cursul de schimb

Leu (RON)


21 apr.201724 apr.201725 apr.201726 apr.201727 apr.2017
Dolarul australianAUD3,19843,15883,12663,12033,1061
Leva bulgăreascăBGN2,32342,31822,31362,31902,3156
Dolarul canadianCAD3,15323,10533,06373,06733,0613
Francul elveţianCHF4,24984,19524,17514,18424,1832
Coroana cehăCZK0,16870,16920,16850,16860,1680
Coroana danezăDKK0,61100,60950,60830,60970,6088
Lira egipteanăEGP0,23460,22930,22860,22990,2296
EuroEUR4,54414,53404,52504,53554,5289
Lira sterlinăGBP5,43365,34925,32545,33785,3615
100 Forinţi maghiariHUF1,45011,45521,44921,45431,4483
100 Yeni japoneziJPY3,89073,78673,76383,73953,7358
Leul moldovenescMDL0,21910,21860,21900,21560,2155
Coroana norvegianăNOK0,49210,49000,48500,48600,4853
Zlotul polonezPLN1,06421,07091,06851,07291,0708
Rubla ruseascăRUB0,07540,07480,07420,07370,0732
Coroana suedezăSEK0,47210,47320,47140,47430,4704
Lira turceascăTRY1,16611,16011,15891,15921,1651
Dolarul americanUSD4,24564,17024,15564,16204,1565
Randul sud-african ZAR0,32220,32310,31780,31670,3133
Realul brazilianBRL1,34851,32461,32831,32201,3102
Renminbi-ul chinezescCNY0,61660,60570,60350,60400,6029
Rupia indianăINR0,06570,06470,06470,06500,0648
100 Woni sud-coreeniKRW0,37370,37000,36860,36880,3664
Peso-ul mexicanMXN0,22520,22540,22100,22020,2188
Dolarul neo-zeelandezNZD2,97572,93612,88872,87352,8628
Dinarul sârbescRSD0,03680,03670,03670,03680,0367
Hryvna ucraineanăUAH0,15730,15650,15600,15650,1564
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15591,13531,13141,13311,1316
Kuna croatăHRK0,60950,60780,60690,60740,6052
Gramul de aurXAU174,8019170,5919169,7929169,2055168,9724
DSTXDR5,78775,70915,69015,69655,6913
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile