Cursul de schimb

Leu (RON)


18 iul.201619 iul.201620 iul.201621 iul.201622 iul.2016
Dolarul australianAUD3,07503,03073,04573,04303,0236
Leva bulgăreascăBGN2,28582,28742,28682,28552,2810
Dolarul canadianCAD3,12453,10733,11443,10733,0820
Francul elveţianCHF4,11414,11584,11404,11024,1051
Coroana cehăCZK0,16530,16550,16560,16540,1651
Coroana danezăDKK0,60100,60150,60130,60090,5996
Lira egipteanăEGP0,45580,45540,45760,45640,4556
EuroEUR4,47064,47374,47274,47004,4612
Lira sterlinăGBP5,35595,33955,35725,35435,3135
100 Forinţi maghiariHUF1,42071,42141,42151,42281,4223
100 Yeni japoneziJPY3,83313,81183,80803,83773,8128
Leul moldovenescMDL0,20270,20470,20440,20510,2045
Coroana norvegianăNOK0,47750,47790,47810,47800,4757
Zlotul polonezPLN1,01921,02271,02201,02501,0239
Rubla ruseascăRUB0,06420,06420,06420,06340,0628
Coroana suedezăSEK0,47270,47180,47230,47210,4701
Lira turceascăTRY1,36511,35791,34291,32011,3246
Dolarul americanUSD4,04744,04424,06314,05244,0459
Randul sud-african ZAR0,28230,28250,28490,28380,2844
Realul brazilianBRL1,23281,24301,24911,24341,2367
Renminbi-ul chinezescCNY0,60390,60440,60870,60710,6064
Rupia indianăINR0,06030,06020,06050,06030,0603
100 Woni sud-coreeniKRW0,35570,35490,35620,35670,3556
Peso-ul mexicanMXN0,21870,21890,21980,21770,2176
Dolarul neo-zeelandezNZD2,87622,84142,86192,83712,8276
Dinarul sârbescRSD0,03630,03630,03630,03620,0361
Hryvna ucraineanăUAH0,16290,16280,16370,16340,1629
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10191,10111,10631,10331,1015
Kuna croatăHRK0,59650,59710,59750,59730,5960
Gramul de aurXAU172,8527173,3278173,1568172,3854172,4570
DSTXDR5,62065,61545,62905,62415,6086
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile