Cursul de schimb

Leu (RON)


22 mai.201525 mai.201526 mai.201527 mai.201528 mai.2015
Dolarul australianAUD3,13993,17643,19283,15403,1129
Leva bulgăreascăBGN2,27442,27512,28192,27272,2719
Dolarul canadianCAD3,26003,29933,31063,27693,2539
Francul elveţianCHF4,27314,29814,31904,29954,2916
Coroana cehăCZK0,16240,16260,16290,16210,1620
Coroana danezăDKK0,59660,59680,59860,59620,5958
Lira egipteanăEGP0,52120,53160,53640,53450,5327
EuroEUR4,44834,44964,46304,44504,4435
Lira sterlinăGBP6,22626,27816,30016,27436,2203
100 Forinţi maghiariHUF1,44841,44621,44481,43881,4370
100 Yeni japoneziJPY3,29273,33643,33583,30623,2768
Leul moldovenescMDL0,22320,21940,22390,22570,2261
Coroana norvegianăNOK0,52910,53070,53240,52670,5232
Zlotul polonezPLN1,08591,08251,07921,07391,0731
Rubla ruseascăRUB0,07950,08130,08120,07940,0776
Coroana suedezăSEK0,48150,48260,48500,47970,4803
Lira turceascăTRY1,53551,55361,55481,54041,5290
Dolarul americanUSD3,97654,05474,09244,07824,0634
Randul sud-african ZAR0,33760,33930,34130,33750,3363
Realul brazilianBRL1,30671,30801,32011,29401,2929
Renminbi-ul chinezescCNY0,64160,65380,65970,65760,6553
Rupia indianăINR0,06260,06380,06400,06380,0637
100 Woni sud-coreeniKRW0,36460,36950,37020,36870,3668
Peso-ul mexicanMXN0,26150,26550,26810,26650,2655
Dolarul neo-zeelandezNZD2,93002,96252,98442,95242,9424
Dinarul sârbescRSD0,03700,03680,03690,03670,0368
Hryvna ucraineanăUAH0,17870,18220,18390,18330,1825
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,08261,10391,11421,11031,1063
Gramul de aurXAU154,9510154,9962157,2011155,4967155,3015
DSTXDR5,59585,65895,69185,66835,6483


1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

Valori medii lunare şi anuale