Cursul de schimb

Leu (RON)


1 feb.20162 feb.20163 feb.20164 feb.20165 feb.2016
Dolarul australianAUD2,94722,91662,91372,91532,8925
Leva bulgăreascăBGN2,31722,30592,30792,30522,3015
Dolarul canadianCAD2,97042,95232,94772,94802,9314
Francul elveţianCHF4,08384,04704,06334,02794,0583
Coroana cehăCZK0,16770,16690,16700,16680,1666
Coroana danezăDKK0,60730,60430,60490,60410,6032
Lira egipteanăEGP0,53290,52800,52740,51490,5139
EuroEUR4,53204,50984,51374,50864,5013
Lira sterlinăGBP5,96045,95275,97645,91105,8439
100 Forinţi maghiariHUF1,45651,44991,45131,45211,4524
100 Yeni japoneziJPY3,44013,42273,45893,43053,4441
Leul moldovenescMDL0,20230,20370,20400,20380,1987
Coroana norvegianăNOK0,48170,47400,47480,47550,4718
Zlotul polonezPLN1,02781,02551,02541,02161,0204
Rubla ruseascăRUB0,05500,05220,05250,05270,0523
Coroana suedezăSEK0,48790,48360,48280,48100,4791
Lira turceascăTRY1,40391,39951,40081,39281,3845
Dolarul americanUSD4,17234,13444,12964,03204,0240
Randul sud-african ZAR0,26040,25790,25500,25460,2537
Realul brazilianBRL1,04381,04381,03541,03501,0347
Renminbi-ul chinezescCNY0,63420,62840,62780,61300,6122
Rupia indianăINR0,06150,06080,06060,05960,0594
100 Woni sud-coreeniKRW0,34630,34120,33920,33890,3377
Peso-ul mexicanMXN0,22900,22530,22340,22320,2206
Dolarul neo-zeelandezNZD2,69642,68332,72172,70912,7031
Dinarul sârbescRSD0,03690,03680,03680,03680,0368
Hryvna ucraineanăUAH0,16330,16180,16040,15540,1549
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,13601,12561,12431,09771,0956
Kuna croatăHRK0,59160,58860,58880,58820,5879
Gramul de aurXAU150,6539149,5252150,0492148,6830149,8924
DSTXDR5,74875,71115,71685,63955,6253
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile