Cursul de schimb

Leu (RON)


25 nov.201628 nov.201629 nov.20162 dec.20165 dec.2016
Dolarul australianAUD3,16723,17143,18083,14653,1391
Leva bulgăreascăBGN2,30832,30722,30912,30722,3022
Dolarul canadianCAD3,15643,14993,16833,18673,1745
Francul elveţianCHF4,20704,19664,19904,18874,1705
Coroana cehăCZK0,16700,16690,16700,16680,1665
Coroana danezăDKK0,60700,60660,60700,60650,6053
Lira egipteanăEGP0,24310,23870,23770,23780,2357
EuroEUR4,51474,51244,51624,51254,5027
Lira sterlinăGBP5,30585,27335,31105,34755,3786
100 Forinţi maghiariHUF1,45761,45481,45151,43561,4364
100 Yeni japoneziJPY3,77993,78293,78643,72243,7017
Leul moldovenescMDL0,21110,21020,21000,20960,2088
Coroana norvegianăNOK0,49710,49570,49770,50260,5016
Zlotul polonezPLN1,02221,02071,02051,00451,0030
Rubla ruseascăRUB0,06610,06530,06550,06600,0664
Coroana suedezăSEK0,46170,46120,46240,45990,4600
Lira turceascăTRY1,23901,24151,24581,20031,1980
Dolarul americanUSD4,26024,24324,26164,23934,2303
Randul sud-african ZAR0,30040,30620,30570,30000,3053
Realul brazilianBRL1,25471,24051,25291,18541,2172
Renminbi-ul chinezescCNY0,61570,61430,61780,61540,6143
Rupia indianăINR0,06220,06180,06210,06210,0620
100 Woni sud-coreeniKRW0,36210,36220,36360,36140,3605
Peso-ul mexicanMXN0,20580,20660,20620,20340,2049
Dolarul neo-zeelandezNZD2,99933,00233,02323,00562,9960
Dinarul sârbescRSD0,03660,03660,03670,03660,0365
Hryvna ucraineanăUAH0,16550,16540,16650,16300,1622
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15981,15521,16031,15411,1517
Kuna croatăHRK0,59940,59870,59900,59790,5974
Gramul de aurXAU162,9218162,3832162,7588159,7210158,3796
DSTXDR5,75975,74505,76465,74325,7332
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile