Cursul de schimb

Leu (RON)


27 iul.201528 iul.201529 iul.201530 iul.201531 iul.2015
Dolarul australianAUD2,90912,92102,92372,92762,9143
Leva bulgăreascăBGN2,25942,25762,25952,25352,2533
Dolarul canadianCAD3,06883,07053,08973,09453,0772
Francul elveţianCHF4,17394,14414,15364,14014,1733
Coroana cehăCZK0,16350,16340,16330,16290,1629
Coroana danezăDKK0,59220,59170,59230,59080,5906
Lira egipteanăEGP0,50940,50990,51030,51280,5131
EuroEUR4,41914,41554,41924,40754,4070
Lira sterlinăGBP6,18966,23176,24406,27136,2528
100 Forinţi maghiariHUF1,41871,42681,42901,42691,4252
100 Yeni japoneziJPY3,23313,22763,23113,23243,2322
Leul moldovenescMDL0,21210,21380,21300,21230,2143
Coroana norvegianăNOK0,48880,48850,49230,49330,4901
Zlotul polonezPLN1,06571,07241,06781,06361,0623
Rubla ruseascăRUB0,06710,06650,06710,06770,0666
Coroana suedezăSEK0,46770,46780,46610,46580,4675
Lira turceascăTRY1,44471,44921,44471,44301,4421
Dolarul americanUSD3,98893,99273,99424,01524,0166
Randul sud-african ZAR0,31620,31810,31800,31700,3153
Realul brazilianBRL1,18881,18761,18701,20561,1907
Renminbi-ul chinezescCNY0,64240,64300,64330,64660,6468
Rupia indianăINR0,06220,06240,06250,06270,0626
100 Woni sud-coreeniKRW0,34140,34260,34530,34240,3427
Peso-ul mexicanMXN0,24560,24560,24570,24610,2469
Dolarul neo-zeelandezNZD2,63562,66342,67172,65822,6295
Dinarul sârbescRSD0,03670,03670,03680,03670,0367
Hryvna ucraineanăUAH0,18070,18110,18110,18900,1904
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,08601,08701,08741,09321,0935
Gramul de aurXAU140,9992140,5505140,8031140,2510139,6263
DSTXDR5,58025,58525,58955,60175,6002
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile