Cursul de schimb

Leu (RON)


23 mai.201624 mai.201625 mai.201626 mai.201627 mai.2016
Dolarul australianAUD2,91102,88922,91102,90562,9126
Leva bulgăreascăBGN2,31082,30672,30392,30392,3046
Dolarul canadianCAD3,06873,06573,08143,10743,0940
Francul elveţianCHF4,07024,06784,07834,06694,0697
Coroana cehăCZK0,16710,16690,16670,16670,1667
Coroana danezăDKK0,60770,60670,60590,60590,6061
Lira egipteanăEGP0,45390,45430,45510,45370,4540
EuroEUR4,51944,51144,50614,50594,5074
Lira sterlinăGBP5,85265,88195,91085,92575,9133
100 Forinţi maghiariHUF1,42811,42751,43131,43711,4347
100 Yeni japoneziJPY3,68223,67843,66903,66383,6759
Leul moldovenescMDL0,20300,20220,20190,20220,2010
Coroana norvegianăNOK0,48350,48190,48530,48610,4860
Zlotul polonezPLN1,01801,01651,01921,02411,0241
Rubla ruseascăRUB0,06020,06030,06140,06180,0611
Coroana suedezăSEK0,48400,48370,48650,48560,4863
Lira turceascăTRY1,34791,35501,37081,37081,3698
Dolarul americanUSD4,03104,03404,04174,02914,0318
Randul sud-african ZAR0,25790,25720,25760,25860,2593
Realul brazilianBRL1,14661,13051,13251,12481,1257
Renminbi-ul chinezescCNY0,61510,61540,61590,61420,6146
Rupia indianăINR0,05980,05960,06000,06000,0602
100 Woni sud-coreeniKRW0,34040,33850,34170,34110,3421
Peso-ul mexicanMXN0,21920,21850,21920,21860,2182
Dolarul neo-zeelandezNZD2,73682,71322,73062,71192,7192
Dinarul sârbescRSD0,03680,03670,03670,03660,0365
Hryvna ucraineanăUAH0,15810,16050,16100,16040,1605
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,09751,09831,10041,09701,0977
Kuna croatăHRK0,60330,60190,60120,60120,6018
Gramul de aurXAU162,1593161,1405158,6940158,9796158,0543
DSTXDR5,66735,66865,67365,66635,6688
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.
  3. Seturi de valori zilnice: Cele mai recente 10 zile, 2016, 2015, 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005

    Valori medii lunare şi anuale


    Link-uri utile

    Pentru programatori

    Pentru dispozitive mobile