Cursul de schimb

Leu (RON)


18 feb.201919 feb.201920 feb.201921 feb.201922 feb.2019
Dolarul australianAUD2,99352,98663,00102,98152,9841
Leva bulgăreascăBGN2,42362,42772,43262,43162,4348
Dolarul canadianCAD3,16153,16843,18183,17923,1775
Francul elveţianCHF4,17134,18054,18954,18674,1953
Coroana cehăCZK0,18440,18450,18520,18530,1856
Coroana danezăDKK0,63520,63630,63760,63740,6381
Lira egipteanăEGP0,23790,23880,23840,23940,2394
EuroEUR4,74014,74804,75764,75594,7619
Lira sterlinăGBP5,40955,42695,46575,47955,4653
100 Forinţi maghiariHUF1,49061,49151,49751,49831,4983
100 Yeni japoneziJPY3,78603,78873,78593,78853,7869
Leul moldovenescMDL0,24540,24470,24620,24500,2449
Coroana norvegianăNOK0,48580,48710,48880,48630,4870
Zlotul polonezPLN1,09431,09621,09601,09821,0978
Rubla ruseascăRUB0,06320,06340,06380,06400,0640
Coroana suedezăSEK0,45270,44850,45040,44850,4488
Lira turceascăTRY0,78950,78990,79000,78670,7868
Dolarul americanUSD4,18504,19814,19384,19414,1988
Randul sud-african ZAR0,29750,29620,29680,30180,2997
Realul brazilianBRL1,13081,12461,12611,12581,1143
Renminbi-ul chinezescCNY0,61850,62060,62410,62430,6248
Rupia indianăINR0,05870,05880,05900,05890,0590
100 Woni sud-coreeniKRW0,37180,37210,37350,37270,3732
Peso-ul mexicanMXN0,21770,21810,21870,21830,2179
Dolarul neo-zeelandezNZD2,87532,86552,88002,85922,8544
Dinarul sârbescRSD0,04020,04020,04030,04020,0403
Hryvna ucraineanăUAH0,15400,15450,15490,15510,1552
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,13941,14301,14171,14181,1432
Kuna croatăHRK0,63990,64060,64180,64130,6415
Bahtul thailandez THB0,13400,13450,13490,13450,1340
Gramul de aurXAU178,1720179,3925181,3376180,0916178,5589
DSTXDR5,81565,83005,83805,83935,8434
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile