Cursul de schimb

Leu (RON)


20 sep.201721 sep.201722 sep.201725 sep.201726 sep.2017
Dolarul australianAUD3,08333,06923,05333,07633,0813
Leva bulgăreascăBGN2,35142,35132,34942,35022,3515
Dolarul canadianCAD3,12583,12593,12203,13743,1418
Francul elveţianCHF3,98853,96853,95593,97474,0091
Coroana cehăCZK0,17610,17620,17640,17660,1765
Coroana danezăDKK0,61810,61810,61750,61780,6181
Lira egipteanăEGP0,21690,21880,21700,21880,2202
EuroEUR4,59894,59874,59504,59654,5990
Lira sterlinăGBP5,18715,20955,19445,23375,2434
100 Forinţi maghiariHUF1,49141,48301,48341,48071,4778
100 Yeni japoneziJPY3,43983,43293,42253,45153,4841
Leul moldovenescMDL0,21730,21720,21880,21750,2194
Coroana norvegianăNOK0,49170,49380,49270,49420,4958
Zlotul polonezPLN1,07521,07291,07531,07671,0737
Rubla ruseascăRUB0,06610,06650,06660,06750,0676
Coroana suedezăSEK0,48210,48270,48210,48180,4821
Lira turceascăTRY1,10081,09871,09831,09921,1017
Dolarul americanUSD3,82753,85933,83163,86703,8912
Randul sud-african ZAR0,28870,28930,29060,29140,2925
Realul brazilianBRL1,22111,23211,22111,23741,2319
Renminbi-ul chinezescCNY0,58220,58550,58130,58400,5870
Rupia indianăINR0,05950,05960,05920,05950,0596
100 Woni sud-coreeniKRW0,33980,34050,33840,34170,3426
Peso-ul mexicanMXN0,21580,21660,21530,21730,2169
Dolarul neo-zeelandezNZD2,82032,82482,80652,81482,8090
Dinarul sârbescRSD0,03870,03860,03850,03850,0385
Hryvna ucraineanăUAH0,14620,14710,14620,14670,1473
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,04211,05071,04321,05281,0594
Kuna croatăHRK0,61460,61460,61390,61420,6137
Bahtul thailandez THB0,11570,11650,11580,11680,1173
Gramul de aurXAU161,8424160,9047159,7366161,0893163,4968
DSTXDR5,45555,47845,45405,48485,5077
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile