Cursul de schimb

Leu (RON)


19 apr.201820 apr.201823 apr.201824 apr.201825 apr.2018
Dolarul australianAUD2,93622,91422,90742,89972,8872
Leva bulgăreascăBGN2,38162,38302,38082,37842,3762
Dolarul canadianCAD2,98442,99022,97372,96892,9606
Francul elveţianCHF3,88793,89023,89763,89733,8777
Coroana cehăCZK0,18400,18400,18330,18290,1826
Coroana danezăDKK0,62540,62580,62520,62450,6240
Lira egipteanăEGP0,21290,21430,21530,21530,2150
EuroEUR4,65794,66064,65634,65164,6474
Lira sterlinăGBP5,34685,32945,31545,31615,3147
100 Forinţi maghiariHUF1,50071,50101,49531,48771,4856
100 Yeni japoneziJPY3,50683,51883,51793,50273,4903
Leul moldovenescMDL0,22930,22940,22990,23080,2308
Coroana norvegianăNOK0,48570,48480,48360,48350,4800
Zlotul polonezPLN1,11751,11681,11221,10731,1024
Rubla ruseascăRUB0,06160,06170,06140,06180,0617
Coroana suedezăSEK0,44890,44920,44870,44830,4459
Lira turceascăTRY0,93100,93900,92920,93200,9335
Dolarul americanUSD3,76563,78863,80763,81203,8065
Randul sud-african ZAR0,31470,31530,31070,31010,3054
Realul brazilianBRL1,11391,11951,11571,10421,0960
Renminbi-ul chinezescCNY0,59970,60210,60370,60450,6024
Rupia indianăINR0,05730,05740,05730,05750,0570
100 Woni sud-coreeniKRW0,35490,35390,35280,35380,3523
Peso-ul mexicanMXN0,20720,20540,20350,20200,2012
Dolarul neo-zeelandezNZD2,75362,73462,73092,71482,7010
Dinarul sârbescRSD0,03940,03940,03940,03940,0393
Hryvna ucraineanăUAH0,14350,14480,14580,14570,1448
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,02521,03151,03671,03781,0364
Kuna croatăHRK0,62850,62880,62800,62720,6263
Bahtul thailandez THB0,12060,12090,12080,12130,1207
Gramul de aurXAU163,2651163,2421162,5151162,6060162,1320
DSTXDR5,48185,49865,50825,50825,4996
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile