Cursul de schimb

Leu (RON)


29 nov.20212 dec.20213 dec.20216 dec.20217 dec.2021
Dolarul australianAUD3,13503,10393,08683,07803,1150
Leva bulgăreascăBGN2,53042,53042,53022,53002,5301
Dolarul canadianCAD3,44293,41493,40893,42053,4599
Francul elveţianCHF4,73664,74664,75954,75004,7550
Coroana cehăCZK0,19250,19470,19480,19450,1942
Coroana danezăDKK0,66550,66550,66550,66540,6655
Lira egipteanăEGP0,27920,27810,27860,27870,2796
EuroEUR4,94904,94904,94874,94834,9485
Lira sterlinăGBP5,85445,81695,81215,80515,8231
100 Forinţi maghiariHUF1,34321,36601,36051,35621,3527
100 Yeni japoneziJPY3,86633,86203,86423,86683,8684
Leul moldovenescMDL0,24740,24650,24600,24700,2476
Coroana norvegianăNOK0,48270,48140,47990,47930,4853
Zlotul polonezPLN1,05361,07531,07661,07781,0759
Rubla ruseascăRUB0,05850,05910,05940,05930,0591
Coroana suedezăSEK0,47990,48170,48070,48110,4830
Lira turceascăTRY0,34620,32540,31950,31780,3202
Dolarul americanUSD4,38534,36884,37674,37864,3946
Randul sud-african ZAR0,27190,27590,27370,27380,2754
Realul brazilianBRL0,78170,76700,77510,77450,7725
Renminbi-ul chinezescCNY0,68720,68530,68700,68660,6902
Rupia indianăINR0,05840,05830,05830,05800,0583
100 Woni sud-coreeniKRW0,36830,37140,37020,37080,3730
Peso-ul mexicanMXN0,19950,20490,20560,20580,2069
Dolarul neo-zeelandezNZD2,99492,97712,96552,95592,9757
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,16140,16010,16020,16000,1607
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,19391,18941,19151,19211,1966
Kuna croatăHRK0,65750,65800,65740,65750,6577
Bahtul thailandez THB0,13030,12900,12930,12930,1305
Gramul de aurXAU253,3079249,3428249,2179250,8945251,5919
DSTXDR6,13086,11546,12166,12186,1365
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile