Cursul de schimb

Leu (RON)


29 apr.20214 mai.20215 mai.20216 mai.20217 mai.2021
Dolarul australianAUD3,16103,16553,16903,16913,1708
Leva bulgăreascăBGN2,51792,51842,51832,51892,5187
Dolarul canadianCAD3,30033,33003,34003,33863,3476
Francul elveţianCHF4,46874,48254,48274,49614,4941
Coroana cehăCZK0,19050,19060,19040,19080,1913
Coroana danezăDKK0,66230,66240,66240,66250,6625
Lira egipteanăEGP0,25940,26180,26230,26090,2604
EuroEUR4,92474,92564,92544,92664,9262
Lira sterlinăGBP5,67005,69375,70305,69155,6770
100 Forinţi maghiariHUF1,36491,36821,36921,37421,3738
100 Yeni japoneziJPY3,72693,74943,75303,74593,7392
Leul moldovenescMDL0,22880,22950,23080,23060,2293
Coroana norvegianăNOK0,49540,49330,49310,49070,4911
Zlotul polonezPLN1,07691,08271,07711,07441,0756
Rubla ruseascăRUB0,05470,05450,05490,05480,0550
Coroana suedezăSEK0,48660,48490,48290,48360,4854
Lira turceascăTRY0,49880,49310,49040,49090,4931
Dolarul americanUSD4,06214,10114,10354,08814,0800
Randul sud-african ZAR0,28590,28340,28400,28660,2861
Realul brazilianBRL0,76030,75390,75370,76360,7732
Renminbi-ul chinezescCNY0,62800,63350,63390,63140,6322
Rupia indianăINR0,05490,05550,05550,05540,0555
100 Woni sud-coreeniKRW0,36650,36500,36470,36380,3640
Peso-ul mexicanMXN0,20400,20280,20300,20230,2033
Dolarul neo-zeelandezNZD2,94602,92752,94332,94822,9451
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04190,04190,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,14640,14740,14800,14730,1469
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10591,11651,11721,11301,1108
Kuna croatăHRK0,65190,65310,65390,65400,6538
Bahtul thailandez THB0,13010,13150,13200,13080,1308
Gramul de aurXAU231,9385235,2439234,7735235,7106238,7720
DSTXDR5,84055,87385,87675,86395,8577
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile