Cursul de schimb

Leu (RON)


19 aug.201920 aug.201921 aug.201922 aug.201923 aug.2019
Dolarul australianAUD2,88362,89192,89202,88502,8854
Leva bulgăreascăBGN2,41762,41862,41712,41632,4142
Dolarul canadianCAD3,21123,20293,20223,20833,2064
Francul elveţianCHF4,34944,35934,34604,33964,3268
Coroana cehăCZK0,18350,18340,18330,18310,1833
Coroana danezăDKK0,63400,63450,63400,63390,6333
Lira egipteanăEGP0,25650,25680,25630,25670,2577
EuroEUR4,72844,73054,72744,72604,7216
Lira sterlinăGBP5,16095,16545,16835,17385,2121
100 Forinţi maghiariHUF1,45341,44571,44441,44091,4384
100 Yeni japoneziJPY3,99534,01424,00034,00974,0058
Leul moldovenescMDL0,24320,24180,24070,23920,2385
Coroana norvegianăNOK0,47300,47470,47560,47550,4752
Zlotul polonezPLN1,08521,08371,08631,08081,0838
Rubla ruseascăRUB0,06370,06390,06450,06500,0650
Coroana suedezăSEK0,44000,43940,44120,44100,4406
Lira turceascăTRY0,76170,74620,74490,73880,7407
Dolarul americanUSD4,25754,26824,26014,26524,2706
Randul sud-african ZAR0,27770,27780,27930,28020,2814
Realul brazilianBRL1,06341,04751,05111,05951,0495
Renminbi-ul chinezescCNY0,60410,60430,60300,60150,6032
Rupia indianăINR0,05960,05950,05960,05930,0596
100 Woni sud-coreeniKRW0,35200,35340,35430,35200,3529
Peso-ul mexicanMXN0,21620,21490,21630,21620,2158
Dolarul neo-zeelandezNZD2,73062,73492,72872,71992,7235
Dinarul sârbescRSD0,04020,04020,04010,04010,0400
Hryvna ucraineanăUAH0,16900,16980,16930,17050,1703
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,15911,16201,15981,16121,1627
Kuna croatăHRK0,64010,64070,64040,63950,6386
Bahtul thailandez THB0,13800,13860,13840,13850,1390
Gramul de aurXAU205,1029206,3020205,3780205,2594205,4478
DSTXDR5,84225,85225,84345,84595,8519
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile