Cursul de schimb

Leu (RON)


18 oct.202119 oct.202120 oct.202121 oct.202122 oct.2021
Dolarul australianAUD3,15783,17043,18733,18043,1895
Leva bulgăreascăBGN2,52992,53042,53032,52932,5292
Dolarul canadianCAD3,44763,44493,44643,44413,4449
Francul elveţianCHF4,61254,61904,60674,62314,6354
Coroana cehăCZK0,19440,19420,19390,19310,1928
Coroana danezăDKK0,66500,66510,66510,66490,6648
Lira egipteanăEGP0,27150,27020,27050,27060,2707
EuroEUR4,94814,94904,94884,94704,9467
Lira sterlinăGBP5,86865,86035,86495,86245,8655
100 Forinţi maghiariHUF1,37141,37451,36401,36381,3601
100 Yeni japoneziJPY3,73553,71993,71943,72403,7324
Leul moldovenescMDL0,24640,24680,24550,24510,2435
Coroana norvegianăNOK0,50670,50810,50690,51010,5094
Zlotul polonezPLN1,08291,08181,08041,07721,0747
Rubla ruseascăRUB0,06000,05990,06000,05980,0602
Coroana suedezăSEK0,49320,49380,49390,49450,4955
Lira turceascăTRY0,46000,45620,45640,45720,4428
Dolarul americanUSD4,27244,24444,25704,24844,2501
Randul sud-african ZAR0,28960,29080,29370,29300,2911
Realul brazilianBRL0,78230,76990,76220,75900,7510
Renminbi-ul chinezescCNY0,66430,66410,66560,66420,6652
Rupia indianăINR0,05670,05660,05690,05670,0568
100 Woni sud-coreeniKRW0,35970,36030,36220,36110,3617
Peso-ul mexicanMXN0,20870,20880,21040,20980,2099
Dolarul neo-zeelandezNZD3,01503,03533,04873,05003,0478
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,16230,16150,16250,16190,1617
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,16321,15551,15901,15671,1571
Kuna croatăHRK0,65900,65910,65900,65870,6574
Bahtul thailandez THB0,12770,12730,12750,12750,1275
Gramul de aurXAU241,9692242,8836243,4131244,1620244,9416
DSTXDR6,02696,00836,01746,01066,0138
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile