Cursul de schimb

Leu (RON)


14 oct.201915 oct.201916 oct.201917 oct.201918 oct.2019
Dolarul australianAUD2,90962,91962,90242,91622,9202
Leva bulgăreascăBGN2,43052,42982,43052,43122,4315
Dolarul canadianCAD3,25693,26183,26013,24613,2526
Francul elveţianCHF4,32794,32414,31664,30024,3243
Coroana cehăCZK0,18420,18400,18440,18510,1853
Coroana danezăDKK0,63650,63620,63630,63650,6366
Lira egipteanăEGP0,26500,26680,26540,26300,2629
EuroEUR4,75364,75244,75374,75504,7556
Lira sterlinăGBP5,40615,45505,48555,52785,5125
100 Forinţi maghiariHUF1,43281,42921,42761,43271,4380
100 Yeni japoneziJPY3,98263,98643,96523,92293,9319
Leul moldovenescMDL0,24510,24520,24640,24690,2458
Coroana norvegianăNOK0,47230,47200,46910,46720,4651
Zlotul polonezPLN1,10601,10571,10601,11081,1099
Rubla ruseascăRUB0,06700,06700,06700,06690,0668
Coroana suedezăSEK0,43790,43870,43980,44090,4413
Lira turceascăTRY0,72750,73060,73100,72470,7377
Dolarul americanUSD4,30724,31644,30824,27194,2732
Randul sud-african ZAR0,29050,29090,28740,28850,2893
Realul brazilianBRL1,04891,04631,03081,02931,0266
Renminbi-ul chinezescCNY0,60870,61000,60690,60400,6033
Rupia indianăINR0,06050,06040,06040,06000,0601
100 Woni sud-coreeniKRW0,36310,36400,36250,36320,3621
Peso-ul mexicanMXN0,22280,22380,22370,22300,2225
Dolarul neo-zeelandezNZD2,71102,71082,69732,70472,7213
Dinarul sârbescRSD0,04050,04050,04040,04040,0404
Hryvna ucraineanăUAH0,17570,17490,17350,17250,1708
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17271,17521,17301,16301,1633
Kuna croatăHRK0,63970,63920,63950,63920,6391
Bahtul thailandez THB0,14180,14210,14170,14090,1411
Gramul de aurXAU206,8906207,4267205,4935203,9407204,4044
DSTXDR5,90515,91605,90875,88375,8836
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile