Cursul de schimb

Leu (RON)


24 nov.202225 nov.202228 nov.202229 nov.20222 dec.2022
Dolarul australianAUD3,19663,19133,15563,19413,1935
Leva bulgăreascăBGN2,52112,51812,51892,51472,5205
Dolarul canadianCAD3,55143,54383,50273,52283,4860
Francul elveţianCHF5,02565,01204,98924,98905,0142
Coroana cehăCZK0,20250,20210,20230,20210,2023
Coroana danezăDKK0,66310,66230,66250,66140,6629
Lira egipteanăEGP0,19300,19240,19120,19290,1907
EuroEUR4,93094,92504,92664,91844,9297
Lira sterlinăGBP5,74135,72745,68635,69335,7419
100 Forinţi maghiariHUF1,18831,20031,20631,20931,2044
100 Yeni japoneziJPY3,42763,39503,41633,43393,4938
Leul moldovenescMDL0,24790,24530,24470,24270,2417
Coroana norvegianăNOK0,47610,47760,47570,47590,4803
Zlotul polonezPLN1,04931,05041,05211,05031,0539
Rubla ruseascăRUB0,07820,07800,07730,07760,0755
Coroana suedezăSEK0,45270,45450,45300,45160,4537
Lira turceascăTRY0,25440,25370,25260,25430,2516
Dolarul americanUSD4,73904,72784,70434,73834,6851
Randul sud-african ZAR0,27880,27650,27540,27930,2705
Realul brazilianBRL0,88420,88850,86960,88310,9036
Renminbi-ul chinezescCNY0,66330,65980,65400,66120,6670
Rupia indianăINR0,05800,05790,05770,05800,0576
100 Woni sud-coreeniKRW0,35640,35580,35290,35720,3612
Peso-ul mexicanMXN0,24510,24390,24350,24850,2446
Dolarul neo-zeelandezNZD2,96562,95242,93082,95802,9969
Dinarul sârbescRSD0,04200,04200,04200,04190,0420
Hryvna ucraineanăUAH0,12830,12800,12800,12890,1273
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,29021,28721,28081,29011,2756
Kuna croatăHRK0,65390,65250,65270,65140,6529
Bahtul thailandez THB0,13250,13210,13230,13390,1348
Gramul de aurXAU267,5475266,4903266,5349267,3958271,1673
DSTXDR6,23736,21926,19956,22706,2190
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile