Cursul de schimb

Leu (RON)


12 mai.202113 mai.202114 mai.202117 mai.202118 mai.2021
Dolarul australianAUD3,16843,14683,14783,14333,1440
Leva bulgăreascăBGN2,51882,51892,51822,51842,5190
Dolarul canadianCAD3,35913,36573,35153,34653,3510
Francul elveţianCHF4,49054,49484,49904,49854,4926
Coroana cehăCZK0,19280,19270,19280,19330,1936
Coroana danezăDKK0,66250,66250,66230,66240,6625
Lira egipteanăEGP0,25890,26030,25980,25880,2566
EuroEUR4,92634,92654,92534,92564,9268
Lira sterlinăGBP5,73965,72785,71915,71355,7268
100 Forinţi maghiariHUF1,37681,37921,38301,39981,4045
100 Yeni japoneziJPY3,73303,72493,72063,71113,7021
Leul moldovenescMDL0,22770,22880,23020,22940,2280
Coroana norvegianăNOK0,49140,48680,49040,49020,4913
Zlotul polonezPLN1,08471,08381,08591,08631,0895
Rubla ruseascăRUB0,05470,05490,05490,05480,0547
Coroana suedezăSEK0,48710,48390,48580,48530,4859
Lira turceascăTRY0,48880,48020,48110,48620,4838
Dolarul americanUSD4,05994,08234,06834,05274,0326
Randul sud-african ZAR0,28990,28930,28790,28660,2880
Realul brazilianBRL0,77740,76960,76630,76860,7647
Renminbi-ul chinezescCNY0,63030,63240,63200,62930,6277
Rupia indianăINR0,05530,05550,05550,05530,0552
100 Woni sud-coreeniKRW0,36060,36040,36040,35670,3572
Peso-ul mexicanMXN0,20310,20280,20480,20370,2044
Dolarul neo-zeelandezNZD2,93572,92142,92882,92162,9238
Dinarul sârbescRSD0,04190,04190,04190,04190,0419
Hryvna ucraineanăUAH0,14680,14780,14730,14700,1471
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10531,11141,10761,10331,0979
Kuna croatăHRK0,65460,65450,65500,65520,6552
Bahtul thailandez THB0,13010,13010,12970,12890,1282
Gramul de aurXAU239,3755237,9383239,7988240,8982242,2201
DSTXDR5,84895,86215,85195,83845,8257
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile