Cursul de schimb

Leu (RON)


16 mai.202417 mai.202420 mai.202421 mai.202422 mai.2024
Dolarul australianAUD3,05693,05323,06413,05183,0542
Leva bulgăreascăBGN2,54402,54372,54352,54342,5434
Dolarul canadianCAD3,35933,36413,36263,35683,3576
Francul elveţianCHF5,07335,04605,03705,03275,0225
Coroana cehăCZK0,20170,20120,20140,20160,2013
Coroana danezăDKK0,66690,66680,66680,66670,6667
Lira egipteanăEGP0,09720,09780,09770,09810,0982
EuroEUR4,97564,97514,97484,97464,9745
Lira sterlinăGBP5,79945,80595,81475,82035,8379
100 Forinţi maghiariHUF1,28961,28271,28801,29051,2865
100 Yeni japoneziJPY2,95952,94442,94082,93002,9320
Leul moldovenescMDL0,25790,25750,25880,25850,2592
Coroana norvegianăNOK0,42790,42760,42880,42940,4289
Zlotul polonezPLN1,16811,16621,16791,16911,1681
Rubla ruseascăRUB0,05030,05040,05060,05050,0508
Coroana suedezăSEK0,42850,42680,42820,42900,4279
Lira turceascăTRY0,14200,14210,14220,14240,1425
Dolarul americanUSD4,57724,58794,57774,57564,5878
Randul sud-african ZAR0,25110,25120,25160,25190,2522
Realul brazilianBRL0,89110,89450,89700,89640,8955
Renminbi-ul chinezescCNY0,63410,63490,63300,63230,6337
Rupia indianăINR0,05480,05510,05500,05490,0551
100 Woni sud-coreeniKRW0,34020,33790,33690,33580,3358
Peso-ul mexicanMXN0,27380,27510,27590,27660,2764
Dolarul neo-zeelandezNZD2,79722,80262,80142,79172,8042
Dinarul sârbescRSD0,04250,04250,04250,04250,0425
Hryvna ucraineanăUAH0,11610,11640,11540,11490,1151
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,24621,24911,24631,24581,2490
Bahtul thailandez THB0,12670,12660,12720,12600,1262
Gramul de aurXAU351,0005351,6538359,4834355,5761356,2719
DSTXDR6,07016,07566,06766,06476,0749
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile