Cursul de schimb

Leu (RON)


17 ian.202218 ian.202219 ian.202220 ian.202221 ian.2022
Dolarul australianAUD3,12733,11993,14243,15423,1405
Leva bulgăreascăBGN2,52782,52812,52822,52842,5283
Dolarul canadianCAD3,46283,46763,49263,48933,4856
Francul elveţianCHF4,73904,74574,75864,76144,7821
Coroana cehăCZK0,20230,20250,20370,20390,2032
Coroana danezăDKK0,66440,66440,66440,66450,6644
Lira egipteanăEGP0,27600,27640,27740,27740,2775
EuroEUR4,94404,94454,94474,94524,9449
Lira sterlinăGBP5,92425,91025,93675,93665,9178
100 Forinţi maghiariHUF1,39111,38611,38681,38591,3843
100 Yeni japoneziJPY3,78243,78503,80523,81443,8290
Leul moldovenescMDL0,23950,24040,24070,24160,2416
Coroana norvegianăNOK0,49590,49520,49750,49550,4930
Zlotul polonezPLN1,09281,09231,09271,09351,0912
Rubla ruseascăRUB0,05660,05680,05700,05690,0570
Coroana suedezăSEK0,47960,47950,47750,47810,4752
Lira turceascăTRY0,31990,32060,32040,32400,3250
Dolarul americanUSD4,32964,34014,35754,35854,3614
Randul sud-african ZAR0,28130,28070,28330,28670,2882
Realul brazilianBRL0,78220,78670,78280,80140,8047
Renminbi-ul chinezescCNY0,68210,68320,68660,68690,6878
Rupia indianăINR0,05830,05820,05860,05850,0586
100 Woni sud-coreeniKRW0,36320,36390,36640,36620,3660
Peso-ul mexicanMXN0,21350,21290,21430,21270,2131
Dolarul neo-zeelandezNZD2,94862,93942,96132,95392,9344
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15410,15240,15340,15380,1540
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17881,18161,18641,18661,1874
Kuna croatăHRK0,65720,65750,65730,65710,6569
Bahtul thailandez THB0,13080,13110,13200,13240,1325
Gramul de aurXAU253,3930252,5792254,8024257,4507257,2300
DSTXDR6,08726,09386,11216,11426,1169
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile