Cursul de schimb

Leu (RON)


17 ian.202020 ian.202021 ian.202022 ian.202023 ian.2020
Dolarul australianAUD2,96632,95872,95192,94972,9606
Leva bulgăreascăBGN2,44352,44332,44342,44322,4435
Dolarul canadianCAD3,29543,29793,29393,29823,2738
Francul elveţianCHF4,44854,44854,45034,43784,4487
Coroana cehăCZK0,19010,19030,19050,19010,1899
Coroana danezăDKK0,63960,63950,63950,63950,6395
Lira egipteanăEGP0,27150,27360,27310,27320,2730
EuroEUR4,77924,77884,77904,77864,7790
Lira sterlinăGBP5,60745,59685,61085,62955,6586
100 Forinţi maghiariHUF1,42511,42001,42571,42441,4187
100 Yeni japoneziJPY3,90233,91183,91373,91873,9337
Leul moldovenescMDL0,24540,24580,24560,24440,2442
Coroana norvegianăNOK0,48340,48360,48100,48060,4799
Zlotul polonezPLN1,12871,12611,12581,12811,1255
Rubla ruseascăRUB0,07000,07000,06970,06950,0696
Coroana suedezăSEK0,45330,45270,45260,45330,4537
Lira turceascăTRY0,73170,73030,72770,72730,7288
Dolarul americanUSD4,29764,31054,30424,30954,3101
Randul sud-african ZAR0,29850,29620,29670,29780,3001
Realul brazilianBRL1,02701,03471,02721,02301,0304
Renminbi-ul chinezescCNY0,62660,62790,62360,62430,6217
Rupia indianăINR0,06050,06060,06050,06050,0604
100 Woni sud-coreeniKRW0,37070,37160,36910,37010,3694
Peso-ul mexicanMXN0,22920,23090,22970,22980,2301
Dolarul neo-zeelandezNZD2,84962,84742,84102,84062,8422
Dinarul sârbescRSD0,04070,04070,04070,04060,0407
Hryvna ucraineanăUAH0,17660,17690,17710,17700,1756
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,17001,17351,17191,17331,1735
Kuna croatăHRK0,64260,64270,64260,64250,6420
Bahtul thailandez THB0,14140,14200,14170,14190,1413
Gramul de aurXAU215,0476216,2165215,2153215,9731215,3851
DSTXDR5,93545,94445,93785,94375,9458
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile