Cursul de schimb

Leu (RON)


6 nov.20197 nov.20198 nov.201911 nov.201912 nov.2019
Dolarul australianAUD2,96382,96512,96252,96132,9525
Leva bulgăreascăBGN2,43512,43362,43452,43522,4348
Dolarul canadianCAD3,26333,26153,26723,26453,2599
Francul elveţianCHF4,32554,32884,33044,33864,3410
Coroana cehăCZK0,18680,18660,18650,18670,1867
Coroana danezăDKK0,63750,63710,63720,63740,6373
Lira egipteanăEGP0,26610,26550,26730,26730,2671
EuroEUR4,76264,75974,76154,76274,7619
Lira sterlinăGBP5,53445,52465,52705,52975,5448
100 Forinţi maghiariHUF1,43681,43101,42791,42551,4241
100 Yeni japoneziJPY3,94033,93313,94443,96103,9572
Leul moldovenescMDL0,24550,24650,24680,24800,2477
Coroana norvegianăNOK0,46880,47150,47110,47170,4723
Zlotul polonezPLN1,11541,11631,11691,11461,1128
Rubla ruseascăRUB0,06740,06740,06760,06750,0675
Coroana suedezăSEK0,44710,44740,44530,44460,4454
Lira turceascăTRY0,74730,74600,75030,74700,7481
Dolarul americanUSD4,29494,29324,31374,31644,3202
Randul sud-african ZAR0,28980,29150,29140,29000,2909
Realul brazilianBRL1,07551,05131,05201,03661,0403
Renminbi-ul chinezescCNY0,61350,61560,61710,61580,6165
Rupia indianăINR0,06050,06050,06060,06040,0603
100 Woni sud-coreeniKRW0,37060,37180,37280,37050,3713
Peso-ul mexicanMXN0,22330,22470,22490,22560,2259
Dolarul neo-zeelandezNZD2,74072,73932,73452,74732,7341
Dinarul sârbescRSD0,04060,04050,04060,04050,0405
Hryvna ucraineanăUAH0,17380,17520,17600,17610,1766
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,16941,16881,17441,17511,1763
Kuna croatăHRK0,64020,64060,64070,64040,6398
Bahtul thailandez THB0,14170,14140,14200,14230,1424
Gramul de aurXAU205,3117204,8362203,3805203,4670202,0404
DSTXDR5,91245,91075,92655,92935,9327
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile