Cursul de schimb

Leu (RON)


6 aug.20207 aug.202010 aug.202011 aug.202012 aug.2020
Dolarul australianAUD2,93132,95102,94212,94412,9324
Leva bulgăreascăBGN2,47252,47342,47252,47202,4724
Dolarul canadianCAD3,06913,06413,07213,08523,0904
Francul elveţianCHF4,49044,47944,48834,49094,4964
Coroana cehăCZK0,18480,18390,18410,18450,1846
Coroana danezăDKK0,64910,64940,64930,64920,6494
Lira egipteanăEGP0,25480,25640,25740,25680,2566
EuroEUR4,83594,83754,83594,83474,8357
Lira sterlinăGBP5,36795,36075,37025,37225,3638
100 Forinţi maghiariHUF1,39641,39771,40011,40211,3994
100 Yeni japoneziJPY3,85953,87563,88023,86683,8470
Leul moldovenescMDL0,24560,24580,24650,24870,2478
Coroana norvegianăNOK0,45440,45420,45520,45710,4582
Zlotul polonezPLN1,09601,09661,09821,09821,0966
Rubla ruseascăRUB0,05550,05550,05580,05630,0562
Coroana suedezăSEK0,46890,46930,47010,47030,4710
Lira turceascăTRY0,56160,55830,56060,56660,5637
Dolarul americanUSD4,07514,09494,11294,10334,1087
Randul sud-african ZAR0,23210,23250,23190,23350,2361
Realul brazilianBRL0,77010,76790,75620,74850,7634
Renminbi-ul chinezescCNY0,58680,58850,59010,59070,5916
Rupia indianăINR0,05440,05460,05490,05500,0549
100 Woni sud-coreeniKRW0,34390,34530,34630,34670,3470
Peso-ul mexicanMXN0,18090,18190,18320,18350,1842
Dolarul neo-zeelandezNZD2,70902,72442,70852,70622,6941
Dinarul sârbescRSD0,04110,04110,04110,04110,0411
Hryvna ucraineanăUAH0,14720,14810,14900,14870,1493
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,10931,11481,11971,11711,1186
Kuna croatăHRK0,64750,64850,64800,64620,6466
Bahtul thailandez THB0,13100,13150,13210,13210,1321
Gramul de aurXAU268,4712271,0003268,7021262,6798255,0694
DSTXDR5,76165,77685,78955,78285,7841
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile