Cursul de schimb

Leu (RON)


28 iun.202229 iun.202230 iun.20221 iul.20224 iul.2022
Dolarul australianAUD3,24463,23173,26543,21983,2560
Leva bulgăreascăBGN2,52872,52732,52852,52892,5282
Dolarul canadianCAD3,64043,64953,67293,66123,6859
Francul elveţianCHF4,89314,93194,94664,93114,9342
Coroana cehăCZK0,20000,19980,19990,19990,1999
Coroana danezăDKK0,66470,66440,66480,66500,6647
Lira egipteanăEGP0,24890,24960,25230,25150,2512
EuroEUR4,94574,94304,94544,94614,9448
Lira sterlinăGBP5,72585,72375,75255,70885,7408
100 Forinţi maghiariHUF1,23541,24781,24511,23981,2354
100 Yeni japoneziJPY3,43683,44683,47923,48693,4944
Leul moldovenescMDL0,24330,24400,24590,24890,2474
Coroana norvegianăNOK0,47780,47890,47830,47690,4787
Zlotul polonezPLN1,05271,05561,05521,04851,0520
Rubla ruseascăRUB0,08680,09070,08700,08680,0846
Coroana suedezăSEK0,46470,46250,46170,45950,4592
Lira turceascăTRY0,28070,28160,28420,28240,2814
Dolarul americanUSD4,67154,70054,74244,72864,7348
Randul sud-african ZAR0,29380,29150,29160,28930,2901
Realul brazilianBRL0,89170,89230,91510,90000,8882
Renminbi-ul chinezescCNY0,69870,70180,70830,70590,7077
Rupia indianăINR0,05930,05950,06000,05980,0600
100 Woni sud-coreeniKRW0,36310,36200,36520,36470,3651
Peso-ul mexicanMXN0,23450,23320,23470,23400,2341
Dolarul neo-zeelandezNZD2,93812,92302,95192,92062,9589
Dinarul sârbescRSD0,04210,04210,04210,04210,0421
Hryvna ucraineanăUAH0,15890,15920,16130,16000,1602
Dirhamul Emiratelor ArabeAED1,27181,27971,29111,28741,2890
Kuna croatăHRK0,65680,65620,65670,65660,6566
Bahtul thailandez THB0,13310,13360,13420,13270,1327
Gramul de aurXAU274,0955274,3717276,3032273,0029274,8111
DSTXDR6,24586,26556,30416,29116,2995
  1. Cursurile valutelor incluse în această listă au la bază cotaţii ale societăţilor bancare autorizate să efectueze operaţiuni pe piaţa valutară.
  2. Prezenta listă nu implică obligativitatea utilizării cursurilor valutelor şi aurului în tranzacţii efective de schimb valutar şi înregistrări contabile.

Link-uri utile

Pentru dispozitive mobile